Szczepienia wspierają brytyjskie usługi

24-03-2021 10:59
Opublikowane w środę odczyty PMI z Wielkiej Brytanii rysują nieco odmienny obraz gospodarki w porównaniu z kontynentalną częścią Europy. W marcu pozytywnie zaskoczył sektor usług.
Szczepienia wspierają brytyjskie usługi

Szybsze tempo szczepień przeciwko COVID19 pozytywnie oddziałuje na nastroje ankietowanych menedżerów z sektora usług. W marcu wartość wskaźnika wyniosła 56,8 pkt. vs 51 pkt oczekiwanych. Odczyt nie tylko przewyższa konsensus rynku, ale jednocześnie bije na głowę dane ze strefy euro. Gigantyczna w tym zasługa szczepień, które w Wielkiej Brytanii przebiegają w szybkim tempie i przybliżają perspektywę większego otwarcia gospodarki. W takim otoczeniu wskaźnik rósł najszybciej od stycznia 2004 roku.

Silną pozycję utrzymuje przemysł, którego wynik podsycany jest konsekwencjami brexitu. Sektor zmaga się z problemami z łańcuchem dostaw, które wydłużają czas oczekiwania na zamówienia i obniżają wartość produkcji sprzedanej. Niemniej menedżerowie oczekują normalizacji sytuacji przy niezmienionym popycie.

Od dziennych minimów oddala się funt, ale wpływ odczytu jest marginalny. Kurs GBP/USD rośnie do 1,3722.

Notowania GBP/USD, interwał: H1, źródło: TMS BrokersNotowania GBP/USD, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.