Strategia dzienna: 28 X

28-10-2020 09:00
Poniżej prezentujemy codzienną strategię dla par walutowych EUR/PLN, USD/PLN i GBP/PLN.
Strategia dzienna: 28 X
Strategia dzienna: 28 X

Strategia: EUR/PLN

strategia krótkoterminowa: na rynkach finansowych mamy dalsze podbicie awersji do ryzyka wśród inwestorów. Defensywne nastawienie wśród uczestników rynku objawia się mocniejszym dolarem i spadkami na giełdach. Złoty, odczuwając wzrost niepokojów o sytuację zdrowotną w Europie, obecnie przebija kluczowy poziom 4,60. Utrwalenie tego ruchu go otworzy drogę do dalszych wzrostów z celem na tegorocznych maksimach, czyli ponad 4,63.
oczekiwany przedział wahań na dziś: 4,5850 – 4,6100
średni termin: poziom równowagi dla kursu szacujemy na okolice 4,45, ale powrót na te pułapy po wrześniowym wystrzale kursu jest zanegowany przez rosnącą krzywą zachorowań i obawy o gospodarkę.
fundamenty: po bezprecedensowym luzowaniu polityki RPP realne stopy procentowe (stopa nominalna minus inflacja) są silnie ujemne. W okresach rynkowych turbulencji (vide: wrzesień) skutkuje to podatnością złotego na przecenę.

Strategia: USD/PLN

strategia krótkoterminowa: inwestorzy zaczynają przygotowywać się na wygraną Bidena. Oczekuje się, że wygrana opozycji to szansa na programy fiskalne i infrastrukturalne, na których więcej skorzystałyby mniejsze spółki kosztem gigantów technologicznych. Osłabiłyby też prawdopodobnie dolara.  Jednak obecnie dalsze obostrzenia i lockdowny kierują kapitały w stronę tzw. bezpiecznych przystani, w tym USD. Kurs EUR/USD spadł poniżej 1,18.
oczekiwany przedział wahań na dziś: 3,8950– 3,9200
średni termin: ostatni miesiąc przed wyborami prezydenckimi w USA będzie nerwowy i chimeryczny – dolar naprzemiennie będzie tracił i zyskiwał. Uważamy jednak, że średnioterminowe, tegoroczne minima wartości amerykańskiej waluty zostały są za nami.

Strategia: GBP/PLN

strategia krótkoterminowa: Wydaje się, że GBP/USD pozostanie poniżej 1,3050, ponieważ dolar utrzymuje się na wyższych poziomach przy dużej awersji do ryzyka. Sytuacja związana z wirusem w Wielkiej Brytanii jest alarmująca, ponieważ liczba nowych zgonów jest najwyższa od maja, podczas gdy liczba nowych zakażeń wzrosła o 22 885. Rynki nadal mają nadzieję na prawdopodobny przełom związany z Brexitem, co łagodzi spadki funta.
oczekiwany przedział wahań na dziś: 5,0800 – 5,1150
średni termin: zakładamy, że ostatecznie porozumienie zostanie osiągnięte a funt wyraźnie będzie zyskiwał. Oznacza to, że możliwa euforia po porozumieniu dostarczyć powinna atrakcyjnych poziomów do sprzedaży waluty i zabezpieczania ekspozycji na dłuższy termin.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.