Stabilizacja FX w oczekiwaniu na Fed

16-03-2021 12:09
Wtorek na rynku walutowym upływa pod znakiem stabilizacji notowań głównych par walutowych, a w ślad za tym zmienność ryzykownych walut jest relatywnie niewielka. Nowe światło na rynek z pewnością rzuci Fed.
Stabilizacja FX w oczekiwaniu na Fed

We wtorek rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Fed, po którym zostanie zakomunikowana decyzja w sprawie poziomu stóp procentowych w USA. Rynek oczekuje również odniesienia się do kwestii rentowności obligacji, która powoduje dużą niepewność i przyprawia inwestorów o ból głowy.

W takiej sytuacji nie podejmują oni drastycznych kroków i spokojnie wyczekują komunikatu po posiedzeniu. Kurs EUR/USD zyskuje nieznacznie i oscyluje wokół poziomu 1,1940.

W takim otoczeniu waluty EM zachowują się bardzo spokojnie. Zarówno korona czeska jak i węgierski forint utrzymują poziomu z poniedziałku. Kurs EUR/CZK znajduje się na poziomie 26,21 pkt., a EUR/HUF w okolicy 367 pkt.

Na tym tle słabo wypada złoty, który w relacji do euro traci 0,2 proc. Kurs EUR/PLN wybija się powyżej linii 78 proc. zniesienia Fibo i zatrzymuje na poziomie 4,5950. Słabość szterlinga przekłada się natomiast na spadek kursu GBP/PLN, którego notowania cofają się do poziomu 5,3301. Złoty w parze z dolarem utrzymuje pozycję w okolicy poziomów odniesienia.

Notowania EUR/PLN, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.