Sprzedaż w Wielkiej Brytanii rozczarowuje

19-02-2021 08:10
Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii spadła w styczniu o 8,2 proc. m/m, podczas gdy konsensus rynku kształtował się na poziomie – 3 proc. m/m. W porównaniu do stycznia ubiegłego roku sprzedaż była o 5.9 proc. niższa.
Sprzedaż w Wielkiej Brytanii rozczarowuje

Styczniowy lockdown mocno doświadczył segment handlu detalicznego, co uwidoczniło się w danych o sprzedaży. Nawet jeśli popyt konsumpcyjny w społeczeństwie utrzymał się na wysokim poziomie, to brak możliwości jego zrealizowania implikował słaby rezultat sprzedaży. Nie pomógł nawet czynnik sezonowy jakim są tradycyjne poświąteczne wyprzedaże.

Nie jest to dobry sygnał z realnej gospodarki, ale rynek skupia się już na postępujących szczepieniach populacyjnych. Tutaj Wielka Brytania jest jednym z liderów, a tempo szczepień mityguje słabe dane historyczne.

Kurs GBP/USD niemal nie zareagował na publikację i utrzymuje się na wyznaczonych wcześniej wysokich poziomach. W piątek rano jest to poziom 1,3968.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.