Spółka dnia: Rheinmetall

17-01-2024 14:15
Kurs akcji spółki Rheinmetall (stopa dywidendy 1,3 proc., C/Z 28,1, C/S 2,0, C/WK 5,01, kapitalizacja 14,1 mld EUR) będącej niemiecką spółką zajmującą się produkcją na potrzeby przemysłu obronnego i samochodowego od 1995 roku przebywa w obrębie kanału długoterminowego trendu wzrostowego. Obecnie kurs powili się zbliża do górnego ograniczenia tego kanału.
Spółka dnia: Rheinmetall

W jego ramach w listopadzie ub.r. kurs akcji spółki przełamał poziomy swoich szczytów z lat 2021 i 2022 i kontynuował zwyżkę ustanawiając swe nowe historyczne maksima. Obecnie kurs przebywa powyżej swej rosnącej średniej 50-tygodniowej, która z kolei znajduje się ponad rosnącą średnią 200-tygoniową kursu.  

Kurs akcji spółki Rheinmetall , dane tygodniowe (źródło: Bloomberg)

Kurs akcji spółki osiągnął obecnie okolice celu sugerowanego przez rozmiary opuszczonej przezeń w lutym ub.r. konsolidacji z lat 2018-2022. Kurs znajduje się obecnie powyżej swojej rosnącej średniej 50-sesyjnej, która przebywa ponad zwyżkującą średnią 200-sesyjną kursu.

Kurs akcji spółki Rheinmetall, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.