Spółka dnia: Mondelez International

01-12-2023 18:31
Kurs akcji notowanej na rynku Nasdaq amerykańskiej spółki Mondelez International (dawniej Kraft Foods; stopa dywidendy 2,4 proc., C/Z 22,4, C/S 2,7, C/WK 3,38, kapitalizacja 96,3 mld USD) będącej efektem podziału koncernu spożywczego Kraft na 2 części Kraft Foods Group (artykuły spożywcze, rynek północnoamerykański) oraz Fraft Foods, które zmieniło nazwę na Mondelez International od 2009 roku przebywa w obrębie kanału długoterminowego trendu wzrostowego.
Spółka dnia: Mondelez International

Kurs odbił się od jego dolnego ograniczenia w październiku br. i wznowił zwyżkę. Kurs przebywa obecnie powyżej swojej rosnącej średniej 50-tygodniowego, która znajduje się ponad zwyżkującą średnią 200-tygodniową kursu.

Cena akcji spółki Mondelez International (USD) w latach 2001-2023, dane tygodniowe (źródło: Bloomberg)

W krótszej perspektywie kurs akcji spółki w październiku br. odbił się od dolnego ograniczenia kanału trendu wzrostowego, w obrębie którego przebywa od marca 2020 roku. W listopadzie br. kurs opuścił górą kanał trwającego od kwietnia br. trendu spadkowego. Kurs przebywa obecnie w okolicach swojej rosnącej średniej 200-sesyjnej, która znajduje się ponad rosnącą średnią 50-sesyjną kursu.

Cena akcji spółki Mondelez International (USD) w latach 2019-2023, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.