Spokojny początek tygodnia na FX

25-01-2021 12:08
Na rynku walutowym w poniedziałek sytuacja wygląda dość spokojnie. Indeks dolarowy utrzymuje się w okolicy poziomów odniesienia, choć kurs EUR/USD obniżył się o 0,1 proc.
Spokojny początek tygodnia na FX

Stabilny, choć minimalnie słabszy jest polski złoty, który podąża za sentymentem rynku, a ten zmienił się na nieco bardziej pesymistyczny, pomimo umiarkowanie dobrego początku dnia. Kurs EUR/PLN wybił się na chwilę z kanału, w który poruszał się od dłuższego czasu, ale już wrócił w okolice górnej granicy, 4,54. Jest to drugie w ostatnich dniach wyjście górą z kanału, co sugeruje, że rynek nie chce grać na nerwach NBP i ryzykować kolejnej interwencji. W stosunku do dolara, złoty osłabia się 0,1 proc. z kursem USD/PLN 3,7355. Złoty jest także wyraźnie słabszy względem szterlinga, a kurs GBP/PLN oscyluje wokół 5,1127.

Notowania EURPLN, interwał: H1, źródło: TMS BrokersNotowania EURPLN, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

Lepiej w stosunku do złotego prezentują się inne waluty regionu. EUR/CZK obniża się o 0,25 proc. do poziomu 26,08, a EUR/HUF jest 0,2 proc. niżej zamknięcia sprzed weekendu, z kursem w okolicy 357 pkt. Na fali wzrostu ceny ropy naftowej, umacnia się norweska waluta, a kurs EUR/NOK spada o 0,3 proc. do poziomu 10,30.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.