Słaby rezultat ZEW problemem euro

10-08-2021 11:08
W lipcu wartość indeksu koniunktury ZEW dla niemieckiej gospodarki kształtowała się następująco: 29,3 pkt. dla oceny bieżącej (prog. 31 pkt.) przy ocenie perspektyw na poziomie 40,4 pkt. (prog. 55 pkt). Dane są wyraźnie słabsze, co ciąży euro. EUR/USD spada najniżej od kwietnia br. i utrzymuje się poniżej 1,1730. Nieco łagodniej zareagował niemiecki indeks DAX, którego notowania utrzymują się w okolicy poziomów odniesienia.
Słaby rezultat ZEW problemem euro

W tym miesiącu obserwowana jest dalsza poprawa bieżących warunków, w miarę jak trwa odbicie gospodarcze w okresie letnim. Jednak najważniejszym punktem raportu jest znaczny spadek oczekiwań - już trzeci miesiąc z rzędu. Wskazuje to na rosnące ryzyko dla Niemiec, w związku z obawami o rozprzestrzenianie się wariantu delta przed jesienią, a także potencjalne spowolnienie w Chinach.   

Notowania instrumentu EUR/USD, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu EUR/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.