Słaby rezultat NFP, dolar w dół

07-01-2022 14:45
W grudniu w sektorze pozarolniczym w USA zanotowano wzrost o 199 tys. miejsc pracy. Wynik jest znacząco niższy od prognoz (400 tys. miejsc pracy), a także druzgocąco niższy od raportu firmy ADP (800 tys.). W reakcji na dane dolar oddaje sporą część umocnienia.
 Słaby rezultat NFP, dolar w dół

Odczyt ADP i NFP, źródło: Bloomberg

Całość raportu o wydatkach i dochodach Amerykanów przedstawia silny obraz rynku pracy. Firmy otwierają procesy rekrutacyjne, ale problemem pozostaje podaż pracy. Rosnąca dynamika wynagrodzeń sugeruje determinację pracodawców w pozyskiwaniu pracowników, co z perspektywy polityki pieniężnej nie powinno odwlekać podwyżek stóp procentowych.

Po początkowym osłabieniu dolar odrobił sporą część strat, a kurs EUR/USD wrócił w okolice poziomów odniesienia. Tym samym rynek, podobnie jak ja, ocenia, że główny odczyt NFP nie będzie stanowił przeszkody w zacieśnianiu polityki pieniężnej w USA.


Notowania instrumentu EURUSD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.