Słaba sprzedaż detaliczna oraz spadająca inflacja. USD traci

15-05-2024 14:50
Inflacja w USA w kwietniu spadła zgodnie z oczekiwaniami. Mniejszą dynamikę mamy zarówno w ujęciu miesięcznym (0,3 proc. CPI oraz CPI core) a także rocznym (CPI 3,4 proc., core CPI 3,6 proc.). Z kolei sprzedaż detaliczna wykazała brak wzrostu podczas gdy oczekiwano go na poziomie 0,4 proc. Z kolei sprzedaż bez samochodów oraz paliw spadła o 0,1 proc. a ta jedynie bez aut wzrosła o 0,2 proc. Dolar reaguje osłabieniem. Kurs EUR/USD rośnie powyżej 1,0860, rentowności amerykańskich obligacji spadają a futures na SP500 zyskuje prawie 0,6 proc. Dzisiejsze dane skłaniają do spekulacji, że Fed nieco wcześniej zacznie obniżać stopy procentowe ze względu na kolejny sygnał spowolnienia gospodarczego oraz mniejszych wartości CPI w porównaniu do wyników marcowych.
Słaba sprzedaż detaliczna oraz spadająca inflacja. USD traci
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.