Skromny wzrost niemieckiej sprzedaży

01-02-2021 08:14
Grudniowy odczyt danych o sprzedaży detalicznej z Niemiec nie napawa optymizmem. W ostatnim miesiącu ubiegłego roku, wartość sprzedaży wzrosła o 1,5 proc. r/r vs 4,7 proc. r/r oczekiwane.
Skromny wzrost niemieckiej sprzedaży

W ujęciu miesięcznym, wartość sprzedaży detalicznej spadła o 9,6 proc., co pokazuje jak dużym ciosem dla gospodarki było zacieśnienie lockdownu. Pewnym pocieszeniem jest fakt, że pomimo tego, iż spadek był sprzedaży był największy od 1956 roku, to w dalszym ciągu wyszedł na plus w porównaniu z grudniem poprzedniego roku.

Dane wywołały małe zmieszanie na rynku terminowym. Cena kontraktu na niemiecki DAX wyhamowała wzrost, niemniej w dalszym ciągu znajduje się 0,7 proc. nad kreską. Istotny dla przebiegu sesji będzie odczyt wskaźnika koniunktury.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.