Siła niemieckiego przemysłu przykrywa słabość usług

23-11-2020 09:38
Zgodnie z oczekiwaniami inwestorzy będą przywiązywać większe znaczenie dla tych części danych, które w tym trudnym okresie będą potrafiły zaskoczyć pozytywnie. Tak jest w przypadki PMI dla niemieckiego przemysłu. Wprawdzie drugi lockdown oszczędza sektor wytwórczy, ale wciąż ryzykiem było istotne pogorszenie oczekiwań i rewizja przyszłych zamówień. Dane tego jednak nie sugerują.
Siła niemieckiego przemysłu przykrywa słabość usług

W komentarzu do danych czytamy: „Odporność sektora produkcyjnego, na którą jak pokazuje badanie wpływa wzrost sprzedaży w szczególności do Azji, potwierdza nasz pogląd, że spowolnienie w ostatnim kwartale będzie znacznie płytsze niż w pierwszej połowie roku. Pozytywne wieści dotyczące rozwoju szczepionek przeciwko COVID pomogły podnieść na duchu niemieckie firmy, z których wiele ma teraz nadzieję na powrót do normalności w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.