SEK stabilny po decyzji banku centralnego

10-02-2021 11:30
Szwedzki bank centralny podjął w środę decyzje o pozostawieniu dotychczasowych stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Główna stopa w dalszym ciągu wynosi 0 proc.
SEK stabilny po decyzji banku centralnego

Poza stopami procentowymi, bank zadecydował także o braku zmian w szczegółach programu skupu aktywów, jednak zaznaczył, że dalsza ekspansja programu jest możliwa w dalszej części roku. Riksbank podkreśla, że bank przede wszystkim zamierza wspierać tempo odbicia gospodarczego.

Z komunikatu banku wnioskujemy, że wśród władz monetarnych Szwecji, nie ma ochoty do dalszego cięcia stóp procentowych. Utrzymanie ich na zerowym poziomie, a także regulowanie tempa skupu aktywów należy uznać za bazowy scenariusz na najbliższe miesiące.

Szwedzka korona nie zareagowała szczególnie na publikację. Ruch o dwie figury w dół w przypadku pary EUR/SEK można uznać niewielki. W środę po południu kurs oscyluje wokół poziomu 10,0660.

Notowania EUR/SEK, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania EUR/SEK, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.