Rynek walutowy reaguje z opóźnieniem

09-02-2021 13:49
Podczas gdy europejski rynek akcji wpadł w korektę, na rynku walutowym zaczyna pojawiać się apetyt na ryzyko.
Rynek walutowy reaguje z opóźnieniem

Poprawa nastrojów na FX przyszła z lekkim opóźnieniem, ale jak się pojawiła, to natychmiast spowodowała wyraźne osłabienie dolara. Indeks dolarowy spada o 0,4 proc. Silny utrzymuje się funt szterling oraz euro.

Złoty jest we wtorek mocniejszy, co uwidacznia się w parze z dolarem. Kurs USD/PLN spada do poziomu 3,6985 – najniższego od miesiąca. Złoty jest również silniejszy w relacji do funta, z kursem GBP/PLN w okolicy 5,0940. W parze z euro, efekt umocnienia złotego jest łagodzony przez nadrabianie strat europejskiej waluty, która jest jedną z najsilniejszych walut z koszyka G10. EUR/PLN osiadł w okolicy 4,4750.

Kurs USD/PLN przebił wsparcie horyzontalne z okolicy 3,71, co utorowało drogę do zejścia niżej. Trwa test wsparcia z okolicy 3,69, którego pokonanie pozwoliłoby na głębszą korektę. Od strony fundamentalnej wiele przemawia za dalszą słabością dolara, a postęp w pracach nad pakietem fiskalnym może jedynie pogłębić tendencję spadkową. 

Notowania USD/PLN, interwał: H4, źródło: TMS BrokersNotowania USD/PLN, interwał: H4, źródło: TMS Brokers

Pozostałe waluty regionu są nieco słabsze od złotego. Korona czeska oddaje pole euro, a kurs EUR/CZK rośnie w okolice 25,75 pkt. Podobnie w przypadku forinta, gdzie kurs EUR/HUF umacnia się do 359 pkt.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.