Rynek walutowy po NFP

02-07-2021 14:56
Wydźwięk piątkowego NFP jest niejednoznaczny. Z jednej strony odczyt powyżej oczekiwań (850 tys. vs prog. 720 tys.) powinien premiować dolara. Z drugiej zaś rzeczywiste nadzieje rynku kształtowały się w okolicy 1 mln miejsc pracy, co sprawia, że kilkanaście minut po publikacji dolar się osłabia.
Rynek walutowy po NFP

Reakcja wybranych par walutowych na publikację raportu NFP, źródło: TMS Brokers, Bloomberg

Reakcja wybranych par walutowych na publikację raportu NFP, źródło: TMS Brokers, Bloomberg

Na FX najsilniejszą reakcję dolara obserwujemy w parze z dolarem nowozelandzkim. NZD/USD umacnia się o 0,33 proc. (jak na standardy FX to relatywnie dużo) i znajduje się w okolicy 0,6983. Największa przecenę USD notuje w relacji do CAD, który dodatkowo wspierany jest przez wysokie ceny ropy naftowej na rynkach finansowych. Kurs USD/CAD osiada przy 1,2395.

Ciekawie wygląda sytuacji w przypadku eurodolara, który na przestrzeni dnia wyraźnie spadał, by odrobić część strat po danych z amerykańskiego rynku pracy. EUR/USD wraca w okolice 1,1835.

Słabość dolara po danych NFP wykorzystali inwestorzy z rynku złota, którego cena wróciła powyżej 1785 USD za uncję.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.