Rubel przewodzi w regionie

18-11-2020 12:23
Przed południem apetyt na ryzyko zdaje się nasilać, na czym korzystają regionalne waluty rynków wschodzących. Przewodzi rosyjski rubel z USD/RUB spadającym pod 76,0.
Zmiana wartości wybranych walut vs USD; Źródło: Bloomberg, TMS Brokers
Zmiana wartości wybranych walut vs USD; Źródło: Bloomberg, TMS Brokers

Rubel ma sporo argumentów, by odmienić trend po trwającej od czerwca wyprzedaży. Risk-on wywołany nadziejami na stworzenie szczepionki przeciw COVID-19 zainicjował napływ kapitału na rynki wschodzące. Dodatkowo RUB znajduje wsparcie w rajdzie cen ropy naftowej – w dwa tygodnia Brent odbił o ponad 20 proc. Fundamentalnie na plus odznacza się wiarygodny bank centralny (w porównaniu do Turcji), dodatnie realne stopy procentowe i nadwyżka na rachunku obrotów bieżących.

Na 75,67 USD/RUB poprawia listopadowe minima. Potwierdzenia przełamania w postaci zamknięcia dnia poniżej 75,75 otworzy drogę do ruchu w kierunku dołków z sierpnia i września 72,61/73,35.

USD/RUB - wykres 1D; Źródło: TMS Direct

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.