Rozczarowujące dane z Niemiec

02-06-2021 08:14
Kwietniowa sprzedaż detaliczna z Niemiec znaczące minęła się z oczekiwaniami rynku. W kwietniu jej wartość wzrosła o 4,4 proc. r/r, podczas gdy rynek oczekiwał ponad 10 proc. wzrostu.
Rozczarowujące dane z Niemiec

Problemy epidemiczne nie pozwoliły na dynamiczne odbicie w sprzedaży. Trzecia fala zachorowań w Europie zmusiła kraje do utrzymania restrykcji epidemicznych i utrudniła aktywność gospodarczą. Dane są jednak rynkową historią i nie wywołują żadnej reakcji inwestorów. Obecnie wyceniany jest głównie postęp w procesie szczepień populacyjnych, co z kolei pozwala na luzowanie ograniczeń.

W środę rano kurs EUR/USD znajduje się w okolicy poziomów odniesienia, przy 1,2213, a notowania futures na niemiecki indeks giełdowy DAX30 trzymają się blisko szczytów na poziomie 15566.

Notowania instrumentu DE30, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu DE30, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.