Przemysł w USA nie odstaje

01-04-2021 16:07
W czwartek obserwujemy wysyp publikacji wskaźników koniunktury. Po rekordowych odczytach z Europy przyszedł czas na Stany Zjednoczone.
 Przemysł w USA nie odstaje

Wartość wskaźnika ISM dla amerykańskiego sektora usług wyniosła w marcu 64,7 pkt. wobec oczekiwanych 61,5 pkt. Wcześniej wskaźnik PMI przygotowany przez IHS Markit wyniósł 59,1 pkt., ale to właśnie publikacja ISM jest w USA bardziej znacząca.

Jeśli chodzi o szczegóły ankiet, to nic ich nie odróżnia od europejskich badań. Podobnie jak na Starym Kontynencie menedżerowie w USA wskazują na dynamiczny wzrost nowych zamówień, ale także na problemy kadrowe, które jednak zmniejszają się wraz z poprawą sytuacji epidemicznej. Problem COVID19 nie został jednak zażegnany, a Joe Biden apeluje o powstrzymanie się z pełnym otwarciem gospodarki.

Rynie nie reaguje na publikacje. Indeksy giełdowe pną się w górę zgodnie z wcześniejszym trendem, a kurs EUR/USD oscyluje wokół 1,1750.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.