Przemysł w Europie radzi sobie dobrze

14-12-2021 12:31
Dane o produkcji przemysłowej w strefie euro, choć historyczne, pokazuje siłę sektora. W październiku wartość produkcji przemysłowej rosła o 3,3 proc. r/r (prog. 3 proc.), a do wzrostu przyczyniły się niemal wszystkie kategorie. Największy wkład miały jednak dobra kapitałowe. Strukturalnie sektor przemysłowy w Europie radzi sobie bardzo dobrze, czego efektem mogą być dobre wyniki spółek związanych z przemysłem. W części dzieje się tak dlatego, że choć presja cenowa w branży jest duża, to firmy mają sporą zdolność do przerzucania kosztów na finalnego odbiorcę.
Przemysł w Europie radzi sobie dobrze

W bieżącym tygodniu rynek wyczekuje jednak decyzji Fed ws. poziomu stóp procentowych, co sprawia, że wszelkie inne publikacje schodzą na dalszy plan. Niemniej na przestrzeni wtorkowej sesji eurodolar wyraźnie odbił i wyszedł powyżej poziomów odniesienia. Około południa notowania EUR/USD utrzymują się na poziomie 1,1320.

Notowania instrumentu EURUSD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.