Produkcja przemysłowa w Polsce niższa od prognoz

18-03-2021 10:24
Z opublikowanej w czwartek paczki danych o produkcji przemysłowej wyjawiają się problemy, na które wskazują ankiety koniunktury. W lutym wartość sprzedanej produkcji minęła się z prognozami o 1,1 pkt. proc.
Produkcja przemysłowa w Polsce niższa od prognoz

Sprzedana produkcja przemysłowa w lutym uplasowała się na poziomie 2,7 proc. r/r, podczas gdy konsensus oczekiwań zakładał wzrost o 3,8 proc. r/r. W ujęciu miesięcznym w lutym odnotowano wzrost o 4,3 proc. vs 5,2 proc. oczekiwany.

Niższa wartość produkcji sprzedanej przy opisywanym przy okazji wskaźników koniunktury wzroście liczby nowych zamówień to efekt problemów z siłą roboczą. Na obniżoną wartość wpłynęły również problemy sektora motoryzacyjnego, w którym załamał się łańcuch dostaw, w tym mikroprocesorów.

W czwartek wyraźnie odbija WIG20, który walczy o powrót na wyższe poziomu po tym jak w środę królowała podaż wspierana doniesieniami o wprowadzeniu lockdownu.

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.