Premier Morawiecki ogłasza nowe ograniczenia

25-03-2021 11:33
W czwartek o 11:07 rozpoczęła się konferencja premiera Morawieckiego i ministra Zdrowia Niedzielskiego, na której ogłoszone zostały nowe ograniczenia epidemiczne. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 34 151 nowych przypadków zakażenia wirusem Sars-CoV2. W ciągu doby zmarło 520 osób.
Premier Morawiecki ogłasza nowe ograniczenia

Premier mówi, że Polska znajduje się w „najtrudniejszym momencie epidemii, a wirus nie odpuszcza”. Zajętych jest około 70 proc. łóżek szpitalnych, a służba zdrowia zbliża się granic wydolności. Z tego powodu rząd decyduje się na podjęcie następujących kroków, które będą obowiązywać od soboty 27 marca przez dwa tygodnie:

  • Wszystkie dotychczasowe ograniczenia nadal obowiązują
  • W przypadku handlu zamknięte zostaną sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2000 m2. Ograniczenia dotyczą handlu detalicznego, hurtowy pozostaje czynny. W innych sklepach o powierzchni powyżej 100 m2 przebywać może 1 osoba na 20 m2. W sklepach do 100 m2 limit wynosi 1 osoba na 15 m2. 
  • Ograniczenia dotknął również miejsc kultu religijnego, w których przebywać będzie mogła 1 osoba na 20 m2
  • Salony fryzjerskie, urody oraz kosmetyczne zostają zamknięte do 9 kwietnia
  • Rząd ogłasza zamknięcie żłobków oraz przedszkoli z wyłączeniem dzieci personelu medycznego i innych niezbędnych służb
  • Dodatkowo premier i minister apelują, aby nadchodzące Święta Wielkanocne spędzić w wąskim gronie. Rząd zdecydowanie zaleca również przejście na pracę zdalną w tych miejscach, gdzie jest to możliwe.

Już po publikacji nowych danych o dobowej zmianie liczby chorych złoty osłabił się względem głównych rywali. W trakcie trwania konferencji kurs EUR/PLN wynosi 4,6356, a USD/PLN 3,9248. Futures na WIG20 spada o 0,5 proc. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.