Powell osłabił USD?

07-03-2024 12:23
W swoim półrocznym wystąpieniu przed Komisją Usług Finansowych Izby Reprezentantów, prezes Fed podkreślił, że następny ruch na stopach będzie oznaczał obniżkę. Zostało jednak jasno podkreślone, że w tym temacie nie ma pospiechu. Dosłownie to zabrzmiało następująco: "Komitet nie spodziewa się, że właściwe będzie obniżenie docelowego zakresu stóp procentowych, dopóki nie zyska większej pewności, że inflacja będzie trwale zmierzać w kierunku 2 proc.”. Prawdopodobnie nic nie wydarzy się do czerwca, niemniej jednak rynek zinterpretował te słowa jako negatywne dla dolara. Po części deprecjacja USD mogła nastąpić też na skutek słabszych danych (JOLTS).
Powell osłabił USD?
Kurs pary walutowej EUR/USD, dane dzienne, źródło: Tradingview

Kurs EUR/USD pokonał wczoraj poziom 1,09 ale jak na razie ten pułap trwale nie został pokonany. Aktualnie notowania znajdują się minimalnie poniżej okrągłej bariery technicznej. Kurs podażą w krótkoterminowym kanale wzrostowym od połowy lutego. Większa zmienność może pojawić się dziś podczas konferencji prasowej po posiedzeniu EBC (14:45) oraz jutro w momencie publikacji raportu NFP.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.