Poranny przegląd techniczny: Platyna, EUR/USD

11-02-2021 10:35
Platyna kontynuuje rajd i pokonuje kluczowe poziomy techniczne. EUR/USD nadal znajduje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym, który jest prawdopodobnie tylko przystankiem przed dalszymi wzrostami.
Poranny przegląd techniczny: Platyna, EUR/USD
  • PLATYNA

Metal rośnie już 5 dzień z rzędu. W ostatnich dniach zostały przebite ważne opory techniczne. W pierwszej kolejności cena przełamała górne ograniczenie trójkąta zwyżkującego, który już wskazywał na większe prawdopodobieństwo dalszych wzrostów. W następnej kolejności cena pokonała poziom 1195 USD/oz, gdzie wypada szczyt z sierpnia 2016 roku. Dziś notowania testują górne ograniczenie kanału wzrostowego, w którym cena znajduje się od marca 2020 roku.

Wykres platyny, interwał D1, źródło: TMS Brokers

 

  • EURUSD

 Głowna para walutowa w środę wyhamowała wzrosty. Od kilkudziesięciu godzina notowania znajdują się w przedziale wahań pomiędzy 1,2140 a 1,2110. Kurs kilkukrotnie testował dolną bandę ale nie zdołał „zejść” na niższe poziomy. Wszystko wskazuje na to, że wzrosty będą kontynuowane. Przebicie wczorajszych szczytów otworzy drogę do obszaru 1,2180 – 1,2200. Środowa korekta jest nadal mniejsza od spadków, które obserwowaliśmy w poniedziałek we wczesnych godzinach porannych.

 

Wykres EUR/USD, interwał H1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.