Poranny przegląd techniczny: Gold, USD/CAD

17-06-2021 09:24
Fed umacnia dolara do większości walut. USD/CAD jest najwyżej od początku maja. Od strony fundamentalnej oraz technicznej zakładamy dalsze wzrosty. Z kolei metale szlachetne tracą, z czego najwięcej złoto o 2,53 proc.
Poranny przegląd rynkowy: Gold, USD/CAD

Gold 1814 USD

Jastrzębi wydźwięk wczorajszej konferencji Powella, zmiana mediany prognoz członków FOMC, wszystko to spowodowało, że dolar uległ aprecjacji, a tym samym złoto znalazło się pod presją. O godz. 20 widzieliśmy dynamiczny ruch w dół z poziomu 1861 USD do 1803,5 USD za uncję. Dołek został ustanowiony w okolicach godz. 22:42 polskiego czasu. Redukcja całego impulsu wzrostowego, którego początek datuje się na 31 marca, osiągnęła niespełna 50 proc. Aktualnie wycena złota znajduje się nad horyzontalnym wsparciem technicznym (minima z 13 maja) i wszystko wskazuje na to, że to nie koniec przeceny. Najbliższą barierą, która może wyhamować dalszą przecenę jest 1795 dolarów. Tam bowiem mamy maksima z kwietnia oraz początku maja.

Wykres złota (kontrakt CFD), interwał H4, źródło: TMS Brokers

 

USDCAD 1,2278

Silny dolar amerykański spowodował, że para USD/CAD jest najwyżej od początku maja. Realizacja scenariusza podwójnego dna przyspieszyła po wczorajszym komunikacie FOMC. Kurs znajduje idę w okolicach dołków z przełomu kwiecień-maj. Dzisiejsza wąska konsolidacja jest prawdopodobnie jedynie przystankiem przed kolejnym impulsem wzrostowym. Poziomy, na które warto zwrócić uwagę to 1,2345 a następnie 1,2385.  Przypominamy, że 27 maja została wydana rekomendacja kupna tej pary walutowej.

Wykres USD/CAD, interwał H4, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.