Poranny przegląd techniczny: GBP/USD, DAX

22-04-2021 10:19
GBP/USD buduje kolejny impuls wzrostowy. Kurs przełamał ważne techniczne poziomy. Z kolei kontrakt DE30 jedynie w 50 proc. zredukował ostatnie spadki.
Poranny przegląd techniczny: GBP/USD, DAX

GBP/USD

W poniedziałek „kabel” przełamała górne ograniczenie formacji flagi, w której znajdował się od 25 lutego. W kolejnych dniach wzrosty wytraciły impet. Kurs jednak znajduje się cały czas stosunkowo wysoko. Z technicznej strony korekta wtorkowo-środowa była na tyle płytka, że nadal w najbliższej przyszłości mamy większe prawdopodobieństwo wzrostów. Zakończenie  niespełna dwumiesięcznej  korekty  było zasygnalizowane przez formację podwójnego dołka. Minima wypadły na horyzontalnym wsparciu w okolicach 1,3673. Dynamiczne wzrosty poniedziałkowe przebiły również potencjalną linię szyi (1,3909) wspomnianej formacji. W ostatnich dwóch dniach obserwowaliśmy ruch powrotny do tego poziomu.

Wykres GBP/USD, interwał D1, źródło: TMS Brokers

 

DE30

Od poniedziałku do środy obserwowaliśmy spadki kontraktu na niemiecki indeks DAX. Odreagowanie, które pojawiło się później zredukował jedynie w 50 proc. wcześniejszą przecenę. Niemiecki parkiet jest zdecydowanie słabszy od Wall Street, gdzie indeksy takie jak SP500 czy Dow Jones zniwelowały ostatnią przecenę w ok. 80 proc. Wracając do instrumentu DE30, notowania z dużym impetem przełamały horyzontalne wsparcie na 15 326 pkt i naruszyły kolejne na 15 170 pkt. Aktualna korekta notowań jest porównywalna do tej z lutego, ale nadal jej zasięg jest stosunkowo kosmetyczny. Spadki styczniowe były dwukrotnie większe. Dzisiejsza decyzja EBC może nadać kierunek kontraktowi. Pamiętajmy również o jutrzejszych wstępnych danych PMI z sektora usług i przemysłu.

 

Wykres kontraktu DE30, interwał H4, źródło: TMS Brokers

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.