Poranny przegląd techniczny: EUR/USD, US30

01-06-2021 09:40
Po wczorajszym dniu wolnym (USA, Wielka Brytania), dziś na rynkach z pewnością możemy oczekiwać większej zmienności. Już teraz obserwujemy wzrosty kontraktu opartego o amerykański indeks przemysłowy. Z kolei EUR/USD nie daje za wygraną i szykuje się na atak poziomu 1,2240.
Poranny przegląd techniczny: EUR/USD, US30

EUR/USD

Główna para walutowa ponownie zbliża się do poziomu 1,2240, który można uznać za horyzontalny opór. Po piątkowych spadkach do 1,2133, kurs stosunkowo szybko wrócił do obszaru konsolidacji, która trwa od 19 maja. Dzisiaj możemy zobaczyć rozstrzygnięcie czy ponowny atak na techniczny poziom będzie udany. Nieco większą zmienność mogą wywołać finalne dane PMI ze strefy euro oraz inflacja HICP. EUR/USD cały czas porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym, którego początek wypada w marcu 2020 roku. Dodatkowo cały czas jesteśmy w fazie impulsu wzrostowego, który obserwujemy od początku kwietnia.

 

Wykres EUR/USD, H4, źródło: TMS Brokers

 

US30

Kontrakt CFD oparty o Dow Jones od dzisiejszych wczesnych godzin zyskuje na wartości. Wczoraj ze względu na święto w USA na indeksie nic się nie działo. Dziś obserwujemy odbicie od technicznego wsparcia na 34 420 pkt. Oznacza to, że cały czas notowania znajdują się w fazie odbicia po korekcie mającej miejsce od 11 do 13 maja. Najbliższym oporem jest poziom 34 635 pkt. Jego pokonanie otworzy drogę do ATH. Dziś w kalendarzu makro mamy  zaplanowane wystąpienia przedstawicieli Fed (Quarles, Brainard) oraz dane o ISM dla przemysłu (16:00).

Wykres US30 (kontrakt CFD na Dow Jones), interwał H4, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.