Poranny przegląd techniczny: EUR/USD, US100

14-06-2021 10:08
EUR/USD po dynamicznych spadkach piątkowych dziś próbuje odreagować. Z kolei indeks technologiczny niemalże zrównał się z ATH. Giełdy urosły po danych inflacyjnych. Przed nami środa decyzja FOMC, która z pewnością spowoduje podwyższoną zmienność na rynkach.
Poranny przegląd techniczny: EUR/USD, US100

EUR/USD 1,2115

Główna para walutowa spadła podczas piątkowej sesji o ponad 100 pkt. zahaczając tym samym o 1,2100. W czwartek po danych oraz w trakcie konferencji prasowej EBC kurs ni był w stanie obrać konkretnego kierunku. Tendencja wyklarowała się dopiero następnego dnia. Okazuje się, że finalnie dolar amerykański zyskał po danych inflacyjnych, co może oznaczać, że rynek zaczyna spekulować  na temat jastrzębiego wydźwięku konferencji Jeromego Powella – szefa Fed-u. EUR/USD znajduje się aktualnie na wsparciu horyzontalnym wyznaczonym przez dołek z 4 czerwca. Notowania lekką odbijają do 1,2115.

 

Wykres EUR/USD, interwał H4, źródło: TMS Brokers

 

US100 14 015 pkt

Kontrakt oparty o NASDAQ znajduje się tuż pod poziomami historycznych szczytów. Na trzy dni przed decyzją FOMC istnieje prawdopodobieństwo, że zmienność będzie niewielka, a do rozstrzygnięcia kierunku dojdzie dopiero w środę wieczorem. Ryzyko korekty jednak istnieje. Realnym scenariuszem jest  mimo wszystko jastrzębi przekaz FOMC. Rynek z pewnością będzie szukał punktu zaczepienia. Większe ryzyko upatruje w schłodzeniu rynku i przejęciu inicjatywy przez obóz niedźwiedzi przynajmniej w średnim terminie.

Wykres US100 (kontrakt CFD na NASDAQ 100), interwał H4, źródło: TMS Brokers

 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.