Poprawa sytuacji we włoskich usługach

03-03-2021 09:59
Odczyt PMI dla włoskiego sektora usług kreuje nieco lepszy od oczekiwań obraz tamtejszego sektora usług. W lutym wartość wskaźnika koniunktury PMI dla branży wyniosła 48,8 pkt.
Poprawa sytuacji we włoskich usługach

Najsilniej doświadczona pandemią europejska gospodarka powoli wstaje z kolan, ale kolejne fale epidemii nie pozwalają w pełni rozwinąć skrzydeł. Wartość wskaźnika dla sektora usług w lutym była najwyższa od 4 miesięcy.

Szczegóły raportu prezentowanego przez IHS Markit wskazują na największą od maja 2011 roku poprawę perspektyw. Ankietowani z dużą nadzieją myślą o przyszłości, ale wnioski mogą być nieco mylące. Należy pamiętać o szalenie niskiej bazy oczekiwań. W dużej części firm z sektora usług we Włoszech zwyczajnie gorzej już być nie może. Raport wskazuje na duże wolne moce przerobowe, co skutkuje dalszymi cięciami w zatrudnieniu.

Wskaźnik PMI dla włoskiego sektora usług, źródło: IHS Markit

Wskaźnik PMI dla włoskiego sektora usług, źródło: IHS Markit

Raport naświetla sytuację we włoskiej gospodarce, ale ma ograniczony wpływ na sentyment inwestorów na rynkach finansowych. Kurs EUR/USD testuje ważne wsparcie biegnące na poziomie 23,6 proc. zniesienia Fibo. W środę rano notowania oscylują w okolicy 1,2083 pkt.

Notowania EUR/USD, interwał: H1, źródło: TMS BrokersNotowania EUR/USD, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.