Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 22 X

22-10-2020 08:13
USD odbija, a na rynku akcji widać spadki w reakcji na doniesienia FBI, że Rosja i Iran podjęły próby ingerowania w wybory prezydenckie w USA. Dalej nie ma porozumienia fiskalnego, choć różnice zdań się zawężają. Ropa WTI wraca pod 40 USD/b.
Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 22 X
Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 22 X
  • Dyrektor FBI Ratcliffe powiedział, że informacje o rejestracji wyborców zostały uzyskane przez Iran i oddzielnie przez Rosję. Uzyskane informacje były publicznie dostępne i nie doszło do włamania, wynika z doniesień anonimowego urzędnika USA.
  • Obawy o zakłócenie przebiegu wyborów wprowadziły nerwowość na rynki finansowe. Nie pomaga też fakt, z wciąż nie osiągnięto porozumienia fiskalnego. Dla inwestorów staje się coraz bardziej jasne, że legislacja nie zostanie uchwalona przed wyborami.
  • Spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i sekretarz skarbu Steven Mnuchin poczynili postępy w swoich ostatnich rozmowach i będą kontynuować negocjacje w czwartek, mimo że przegłosowanie porozumienia w Senacie jest niepewne.
  • Japoński Nikkei25 spada dziś o 0,5 proc., chiński Shanghai Composite traci 0,5 proc, a koreański KOSPI dołuje o 0,8 proc.
  • Wczoraj po rozhuśtanej sesji S&P500 spadł o 0,22 proc., a dziś futures na indeks dokłada kolejne 0,6 proc.
  • Na rynku walutowym odbija USD, choć zmiany są nieznaczne – mniej niż 0,25 proc. Ochłodzenie klimatu inwestycyjnego najmocniej uderza w AUD i SEK.
  • EUR/USD opadł do 1,1850. GBP/USD pozostał ponad 1,31, gdzie trafił wczoraj na świeżym optymizmie wokół brexitu.
  • EUR/PLN zaczyna dzień tuż pod 4,58 przy obecnej presji związanej z obawami o skale drugiej fali pandemii w Polsce wykraczającą poza możliwości systemu zdrowotnego.
  • Ropa naftowa WTI spadła pod 40 USD/b po tym, jak wczoraj raport DoE wskazał na nieoczekiwany wzrost zapasów benzyny w USA, co zasugerowało pogarszające się perspektywy popytu na paliwo w miarę wzrostu liczby przypadków koronawirusa.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.