Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 19 X

19-10-2020 08:09
Akcje rosną w poniedziałek wzmocnione nowymi nadziejami na porozumienie fiskalne w USA. Dane z Chin był mieszane, co ciąży giełdzie w Szanghaju. NZD zyskuje po wygranej premier Ardern w wyborach. Złoty nieco mocniejszy.
Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 19 X
Podsumowanie sesji nowojorskiej i azjatyckiej: 19 X
  • Po weekendowych negocjacjach spikerka Izby Reprezentantów Pelosi powiedziała, że jest optymistycznie nastawiona w kwestii zatwierdzenia ustawy o pomocy fiskalnej przeciwko COVID-19 jeszcze przed wyborami. Pelosi dała administracji Trumpa 48-godzinny deadline.
  • Futures na S&P500 rosną dziś o 0,7 proc. razem z indeksami w Azji. Japoński Nikkei225 zyskuje 1,2 proc., a koreański KOSPI rośnie o 0,3 proc. Chiński Shanghai Composite spada o 0,7 proc. po rozczarowaniu odczytem PKB Chin.
  • W III kw. gospodarka wzrosła tylko o 4,9 proc. r/r, podczas gdy oczekiwano 5,5 proc. Lepiej wypadły za to wskaźniki aktywności za wrzesień. Sprzedaż detaliczna urosła o 3,3 proc. r/r(prog. 1,6 proc.), a produkcja przemysłowa zwiększyła się o 6,9 proc. (prog. 5,8 proc.).
  • Na FX liderem wzrostów jest NZD po tym, jak premier Nowej Zelandii Ardern odniosła miażdżące zwycięstwo w wyborach parlamentarnych w tym kraju i przewiduje się, że uzyska rzadko spotykaną całkowitą większość. NZD/USD jest na 0,6620.
  • Funt lekko zyskuje do 1,2935 USD po do sieniach, że brytyjscy urzędnicy są przygotowani do złagodzenia kontrowersyjnych przepisów dotyczących brexitu (Internal Market Bill), co może ożywić nieudane rozmowy z Unią Europejską.
  • Ale wahania walut G10 vs USD nie przekraczają 0,3 proc. EUR/USD kontynuuje dryf tuż nad 1,17. EUR/PLN zaczyna tydzień od zejścia w stronę 4,54. USD/PLN jest na 3,8760.
  • Ropa WTI utrzymuje się na stałym poziomie blisko 41 USD za baryłkę przed dzisiejszym spotkaniem technicznym OPEC+, gdzie ma dojść od oceny stanu rynku, ponieważ popyt ponownie znajduje się pod presją odradzającego się koronawirusa.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.