Podsumowanie sesji azjatyckiej i nowojorskiej: 2 X

02-10-2020 07:58
Futures na indeksy w USA i giełdy w Azji zanurkowały po informacji, że Prezydent Trump uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. USD zyskuje na risk-off. Traci ropa naftowa i inne surowce. Nastrojom nie pomaga brak postępów w rozmowach nad pakietem fiskalnym USA.
Podsumowanie sesji azjatyckiej: 2 X
Podsumowanie sesji azjatyckiej: 2 X
  • Prezydent Trump powiedział, że on i pierwsza dama uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa. Poddali się testom po tym, jak Hope Hicks, jedna z najbliższych współpracowniczek prezydenta, otrzymała wynik pozytywny na Covid-19. Prezydent rozpoczął z żoną kwarantannę.
  • Kontrakt na S&P500 tąpnął o 1,8 proc. Japoński Nikkei traci 0,9 proc. Giełdy w Chinach, Hongkongu, Korei Południowej i na Tajwanie pozostają zamknięte z powodu święta.
  • Kontrakt S&P 500 tracił wcześniej po tym, jak Izba Reprezentantów przyjęła projekt pakietu fiskalnego o wartości 2,2 biliona dolarów, który został odrzucony przez Republikanów. Stało się to po tym, jak spikerka Demokratów Pelosi poinformowała, że kolejny dzień negocjacji z sekretarzem skarbu USA Mnuchinem nie przyniósł postępów.
  • Plan Izby zostanie ostatecznie odrzucony przez Senat, a lider większości senackiej McConnell twierdzi, że popiera dodatkowe bodźce, ale musi to być skromniejszy pakiet.
  • Na rynku walutowym został włączony tryb risk-off. Tradycyjnie najmocniej tracą NOK, AUD i SEK. Zyskują JPY, CHF i USD. EUR/USD zszedł na moment pod 1,17, ale już wraca do 1,1730. USD/JPY tąpnął do 105 z 105,50.
  • EUR/PLN lekko rośnie do 4,49.
  • Finalny odczyt sierpniowej sprzedaży detalicznej z Australii wskazał na spadek o 4 proc. m/m, nieco mniej od wstępnego wyniku -4,2 proc. W efekcie reakcja AUD na dane była marginalna.
  • Na rynku surowcowym jeszcze w czwartek rozpoczął się ruch korekcyjny, który ściągnął WTI pod 38 USD/b. Relatywnie dobrze trzymają się metale szlachetne – złoto pozostaje bez zmian na 1906 USD/oz.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.