PMI z USA pozostaje mocny

23-11-2020 15:57
Zaskakujący wzrost indeksów PMI dla przemysłu i usług w USA pomimo rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 w kraju. Brak szerokich restrykcji oraz nadzieje na opracowanie szczepionki oraz zakończenie wyborczej niepewności zdecydowały o ogólnej poprawie nastrojów wśród przedsiębiorców. Wall Street otrzymuje dodatkowy impuls do wzrostów. Dow Jones rośnie już prawie 1 proc.
PMI z USA pozostaje mocny

Markit wskazuje, że „działalność gospodarcza zarówno w sektorze produkcyjnym, jak i usługowym wzrosła w listopadzie w tempie najsilniejszym od marca 2015 r. Ożywienie odzwierciedla dalsze wzmocnienie popytu, co z kolei zachęciło firmy do zatrudniania pracowników w tempie niespotykanym wcześniej od rozpoczęcia badania w 2009 r.”

Dodaje jednak, że „wzrost popytu i zatrudnienia spowodował wzrost cen i wynagrodzeń.”

„Oczekiwania dotyczące nadchodzącego roku rosną do najbardziej optymistycznych od ponad sześciu lat, odzwierciedlając połączenie wzrostu zaufania po wyborach i zachęcających wiadomości, że szczepionki mogą pozwolić na powrót do bardziej normalnych warunków biznesowych w niezbyt odległej przyszłości ”.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.