PMI z Eurolandu lepszy niż się obawiano

23-11-2020 10:13
Odczyt dla usług tylko o 0,7 pkt. niżej od konsensusu prognoz, ale wskaźnik dla przemysłu minimalnie lepiej (choć spadek względem poprzedniego miesiąca). Ogólnie udało się uniknąć drastycznych rozczarowań i wyraźnie nie mamy do czynienia z powtórką załamanie sentymentu z wiosny. Rynek teraz powinno być łatwiej skupić uwagę na pozytywnych wiadomościach ws. szczepionek i pakietu fiskalnego USA. EUR/USD wraca ponad 1,1870.
PMI z Eurolandu lepszy niż się obawiano

W komunikacie Markit powtarza wcześniejsze sygnały o uderzeniu lockdownu w sektor usługowy, odporności niemieckiego przemysłu i pozytywnym zapatrywania się firm na przyszły rok z nadziejami na powrót normalności wraz z rozpowszechnieniem szczepień. Dodaje jednak, że „dalsze pogorszenie koniunktury gospodarczej zasygnalizowane w czwartym kwartale oznacza poważne pogorszenie kondycji regionu i wydłuża okres odbudowy. Po spadku PKB o 7,4% w 2020 r. Spodziewamy się tylko 3,7% wzrostu w 2021 r. ”

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.