PLN zyskuje na wartości

13-04-2023 13:00
Na przestrzeni ostatnich kilku dni crossy walutowe z PLN idą znacznie w dół. EUR/PLN zeszło znacznie pod 4,65, a USD/PLN jest już coraz bliżej przekroczenia 4,20. Dzisiaj największej zmienności oczekuje się przy publikacji wskaźnika PPI w USA.

Główna para walutowa EUR/USD od paru godzin znajduje się ponad poziome 1,10. Wczoraj w USA podano inflację konsumencką, okazał się ona niższa od oczekiwań (5,0 proc. vs 5,2 proc. zakładanych). Dało to impuls do wzrostu kursu.

Notowanie EUR/PLN wczoraj znacznie straciło. Przez cały dzień kurs zszedł w dół o 0,24 proc.. Obecnie kwotowanie przekroczyło poziom 4,65 i w dalszym ciągu spada. Dojście do dołków z końca grudnia (4,6390) jest jak najbardziej prawdopodobne.

Wykres kursu EUR/PLN; interwał: dzienny; źródło; Oanda TMS Brokers

Kurs USD/PLN stracił wczoraj ponad 1 proc.. Kwotowanie także naruszyło wsparcie z czerwca tego roku. Od rana notowanie traci 0,34 proc. i jest obecnie na poziomie 4,2180. Zejście pod poziom 4,20 jest potencjalnie poziomem, który może zostać przekroczony.

Wykres USD/PLN; interwał: dzienny; źródło: Oanda TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.