PLN: uspokojenie

05-10-2020 11:32
EUR/PLN zaczyna tydzień blisko 4,49. Po burzliwym tygodniu zaczętym gwałtowną deprecjacją złotego, a zakończonym dynamicznym odreagowaniem, rynek szuka nowego punktu równowagi w obliczu podwyższonej awersji do ryzyka.
PLN: uspokojenie
PLN: uspokojenie

Złoty pozostaje jednak dalej na łasce nastrojów zewnętrznych oraz nastawieniu inwestorów do dolara. Więcej ryzyk związanych z wyborami w USA i drugą falą koronawirusa oznacza większą presję na powrót kapitału w stronę USD, ale kosztem ryzykownych walut rynków wschodzących. To jedyne, co się liczy, z całkowitym pominięciem lokalnych fundamentów.

W tym tygodniu mamy decyzję RPP (środa), ale ponownie nie zaplanowano konferencji prasowej. Ostatnie mocne sygnały z obozu jastrzębi (E. Gatnar wzywał do normalizacji polityki w przyszłym roku) byłyby ciekawym tematem do rozwinięcia na konferencji. Tak pozostajemy jedynie z komunikatem prasowym, który będzie sugerował, że większość członków opowiada się za utrzymaniem rekordowo niskich stóp procentowych na dłużej.

W krótkim terminie spodziewamy się oscylowania EUR/PLN wokół 4,50.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.