PKB w USA rośnie wolniej od oczekiwań

26-08-2021 14:39
Annualizowana dynamika PKB w 2Q21 w Stanach Zjednoczonych wyniosła 6,6 proc. kw/kw (prog. 6,7 proc. kw/kw). Pomimo nieco skromniejszego od oczekiwań wzrostu wskaźnik wciąż utrzymuje się powyżej poprzedniego odczytu (6,5 proc. r/r). Dynamika odbicia gospodarczego w USA utrzymuje się na solidnym poziomie, jednak zgodnie z oczekiwaniami rynku, co sprawia, że nie wnosi wiele do dyskusji na temat zmian w polityce pieniężnej w USA. Rynek jest stabilny w oczekiwaniu na piątkowe wystąpienie szefa Fed Powella.
PKB w USA rośnie wolniej od oczekiwań

W tym samym czasie opublikowano tygodniową zmianę liczby nowych bezrobotnych w USA. W ciągu tygodnia kończącego się 21 sierpnia liczba wniosków o zasiłek wzrosła o 353 tys. Jednocześnie liczba osób kontynuujących pobieranie zasiłku spadła do 2862 tys. po rewizji poprzedniego odczytu do 2865 tys.

Całość danych pozostaje bez większego wpływu na FX. Minimalną reakcję obserwujemy na kontrakcie indeksu S&P500, który cofnął się o kilka pkt. i oscyluje wokół 4485 pkt. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.