! PILNE ! Słaby NFP, dolar w defensywie, rentowności obligacji spadają, złoto przy 2000 USD

03-11-2023 13:42
Raport NFP pokazuje, że rynek pracy coraz mocniej ulega schłodzeniu. Dobry wynik sprzed miesiąca był prawdopodbnie jedynie jednorazowym "wyskokiem". Dzisiejsze dane pokazują, że w USA kreacja nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym spadła do poziomu 150 tys. co jest wynikiem zauważalnie niższym od konsensusu rynkowego (180 tys.). Dane wrześniowe zostały zrewidowane w dół do poziomu 297 tys. Jednocześnie stopa bezrobocia urosła do 3,9 proc. z 3,8 proc. poprzednio. Płaca godzinowa w relacji miesiąc do miesiąca wyniosła 0,2 proc. a w stosunku rok do roku 4,1 proc.
Słaby NFP, dolar sóabnie, rentowności obligacji spadają, złoto przy 2000 USD

Reakcja rynku jest zdecydowana. Dolar osłabia się, złoto zyskuje, rentowności amerykańskich obligacji mocno spadają a kontrakty futures na indeksy z Wall Street kontynuują serię wzrostów. Rynek otrzymał kolejną wskazówkę na temat stanu amerykańskiej gospodarki. Rosną spekulacje, że Fed nie podniesie już stóp procentowych w grudniu a lipcowy ruch w górę był tym ostatnim, który kończy cały cykl zacieśniania monetarnego. Złe dane to dobre dane dla rynków.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.