Para EUR/USD narusza 1,07

17-06-2024 14:01
Piątkowa sesja przyniosła kolejny dzień spadków głównej pary walutowej. Tym razem spadki to głównie pokłosie słabego euro, które znajduje się pod presją wydarzeń politycznych. Dobry rezultat partii antyeuropejskich powoduje, że rosną spekulacje o trwałości unii walutowej. Rozpisanie przedterminowych wyborów we Francji potęguje te spekulacje. Przed weekendem notowania znalazły się najniżej od początku maja (1,0667). Dziś widać lekkie odreagowanie do 1,0715.
Para EUR/USD narusza 1,07

Notowania EUR/USD znalazły się najniżej od początku maja i powróciły w obręb kanału spadkowego, który trwa od początku tego roku. Po ostatniej publikacji CPI z USA dolar stracił na wartości. Potem decyzja Fed a następnie aktualizacja prognoz lekko wsparły USD. Następnie nastroje pogorszyły się ze względu na wydarzenia polityczne we Francji co było odzwierciedlone słabym euro, spadkiem rentowności obligacji europejskich (głównie francuskich) oraz zniżkami indeksów giełdowych – CAC40 znalazł się najniżej od końca stycznia 2023 roku.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.