NZD/USD: wsparcie naruszone

02-12-2021 12:09
Notowania NZD/USD przez większość roku znajdują się w kanale spadkowym. Jego nachylenie nie jest duże, ale w ostatnich tygodniach wyprzedaż kiwi przyspieszyła. Silniejszy dolar i koronawirusowa niepewność zepchnęły kurs w okolice ważnego, horyzontalnego wsparcia. Linia poprowadzona jest przez szczyty z przełomu 2019 i 2020 roku (przed koronawirusowym załamaniem). W ostatnich dniach kurs naruszył ważny poziom i choć perspektywy NZD fundamentalnie nie są złe, to technicznie jest to warte odnotowania. Główny ekonomista RBNZ stwierdził w wywiadzie, że wariant Omikron nie zmienia generalnego obrazu sytuacji gospodarczej w kraju, co zaostrza apetyty jastrzębi. NZD/USD znajduje się w okolicy 0,6810.
Notowania instrumentu NZD/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu NZD/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Notowania instrumentu NZD/USD, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu NZD/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.