NZD/USD: podwyżka na horyzoncie

03-08-2021 11:56
RBNZ podąża śladem RBA i zapowiada zacieśnianie warunków finansowych, choć z innych pobudek. Doniesienia wspierają notowania dolara nowozelandzkiego, któremu dodatkowo sprzyja korzystny układ świecowy.
Notowania instrumentu NZD/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu NZD/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

W swoim mandacie RBNZ posiada również monitoring rynku nieruchomości, a dynamicznie rosnące ceny skłaniają bank do reakcji. Bank centralny zamierza ograniczyć dostępność do kredytów hipotecznych, a rynki finansowe wyceniły 80 proc. szans podwyżkę stóp procentowych w trakcie sierpniowego posiedzenia. Oznacza to wzrost szans o 15 pkt. proc. 

Na wykresie dziennym NZD/USD obserwujemy przełamanie trendu spadkowego, w którym kurs znajdował się od połowy maja, co może podsycać apetyt inwestorów na dalsze umacnianie NZD. Czynnikiem ryzyka pozostaje kluczowy odczyt bieżącego tygodnia, a więc NFP. Solidny wynik może podsycić komentarze o zacieśnianiu polityki pieniężnej w USA i umocnić dolara, co utrudniało by wzrosty parze NZD/USD. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.