NY Empire State pozytywnie zaskakuje

16-02-2021 14:53
Wartość wskaźnika koniunktury dla stanu Nowy Jork wyniosła w lutym 12,1 pkt. Rynek oczekiwał wprawdzie poprawy, ale do poziomu 6 pkt.
 NY Empire State pozytywnie zaskakuje

Poprawa koniunktury w biznesie napędzana jest wzrostami cen – wskazali ankietowani. Zarówno ceny półproduktów, jak i ceny wyrobów gotowych rosły najmocniej od 2011 roku, osiągając wartość odpowiednio 57,8 pkt. oraz 23,4 pkt. Większość ankietowanych wskazała, że wzrost cen materiałów przełoży się na wyższe wpływy w następnych 6 miesiącach.

Pandemicznym standardem stało się, że poprawia się liczba zamówień w przemyśle, ale firmy mają problem z realizacją zobowiązań, przez co wydłuża się czas oczekiwania na dostawę gotowych wyrobów.

Tuż przed publikacją gwałtownie umocnił się dolar amerykański, co zepchnęło kurs EUR/USD do poziomu 1,2110 – najniższego od 12 lutego. Wpływ odczytu na ruch jest jednak marginalny. Notowania głównej pary walutową walczą o obronę dwustu sesyjnej średniej kroczącej.

Notowania EUR/USD, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.