Nowe informacje dot. szczepionek nie rozpalają rynków

12-11-2020 13:36
Na rynek trafiają nowe informacje dotyczące prac nad szczepionką na COVID-19. Tym razem Moderna podaje, że zebrała wystarczającą ilość danych, aby przejść do wstępnej analizy badań nad szczepionką. W handlu przedsesyjnym akcje Moderny rosną o ponad 5 proc.
Nowe informacje dot. szczepionek nie rozpalają rynków

Spółka wzrosła wczoraj o 8,6 proc. po doniesieniach, że wyśle zebrane dane nt. szczepionki na COVID-19 do oceny przez niezależny komitet monitorujący.

Doniesienia sugerują, że w niedługim czasie kolejny producent ogłosi pomyśle wyniki badań obok rezultatów Pfizer/BioNTech, których szczepionka ma >90 proc. skuteczność.

Jednak dziś na szerokim rynku nie widać zrywu euforii. Po wstępnej ekscytacji z postępów w pracach nad szczepionką inwestorzy teraz mogą oczekiwać bardziej konkretnych argumentów za dyskontowaniem pozytywnych skutków szczepień, np. finalnego i szczegółowego potwierdzenia skuteczności leku lub przedłożenia wniosku o zatwierdzenie szczepionki przez organ nadzorczy (np. FDA).

Kontrakt na S&P500 odbija o kilka punktów po wcześniejszym tąpnięciu o ok. 20 pkt. W skali dnia traci 0,4 proc.

W Europie dalej czerwono. DAX traci 1 proc.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.