Niemiecki przemysł pokazuje siłę, EUR w górę

23-10-2020 09:35
PMI z Niemiec netto zaskakują pozytywnie. Choć wskaźnik dla usług spadł mocniej od prognoz, to podobnie jak we Francji różnica jest niewielka (0,5 pkt do 48,9). Za to pozytywnie wyróżnia się nieoczekiwane przyspieszanie w przemyśle – do 58 z 56,4 i przy prognozie 55. Ogólnie dane wskazują, że wcześniejsze obawy o negatywny wpływ drugiej fali pandemii na wskaźniki był przesadzone, choć trzeba zaznaczyć, że sytuacja zdrowotna w Niemczech jest relatywnie lepsza niż w reszcie bloku. EUR/USD kontynuuje odbicie do 1,1817.
Niemiecki przemysł pokazuje siłę, EUR w górę
Niemiecki przemysł pokazuje siłę, EUR w górę

Jednak raport Markit słusznie wskazuje, że utrzymanie tak silnego tempa wzrostu w przemyśle będzie trudne - oczekiwania spadły po raz pierwszy od siedmiu miesięcy. W kolejnych miesiącach można też spodziewać się wyhamowania wzrostu w usługach.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.