Niemcy: sytuacja pandemiczna jest coraz lepsza

01-06-2021 15:14
Instytut Roberta Kocha (RKI) obniżył rating Niemiec w swojej ocenie ryzyka związanego z COVID-19. Dodatkowo minister zdrowia Jens Sphan stwierdził, że sytuacja jest coraz lepsza.
Niemcy: sytuacja pandemiczna jest coraz lepsza

Polityk niemiecki podkreślił jednak, że nie należy lekceważyć pandemii. Istnieje nadal ryzyko pogorszenia sytuacji w przypadku mutacji wirusa podając przykład Wielkiej Brytanii. Dane są naprawdę optymistyczne. Wykres zapadalności 7-dniowej na koronawirusa u naszych zachodnich sąsiadów znacznie spadł. Dotyczy to większości krajów związkowych.  Aktualny wynik pokazuje wartość 35. Jedynie w 4 powiatach wartość ta przekracza 100, czyli próg, którego przekroczenie oznacza włączenie „hamulca bezpieczeństwa” – czyli ponowny nakaz ograniczeń pandemicznych.

Prognozy RKI  pokazują, że liczba zachorowań może w najbliższych tygodniach lekko się zwiększyć. W dłuższej perspektywie oczekiwany jest dalszy spadek. Dane pokazują, że III fala została przerwana.

DAX dziś wyszedł na historyczne szczyty. Wycena indeksu rośnie dziś o 1,57 proc.  

7-dniowa zachorowalność na Covid-19 w Niemczech, źródło: RKI

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.