Niemcy: produkcja aut przyspiesza

07-02-2022 16:42
Dziś w godzinach poranny poznaliśmy jak wyglądała produkcja przemysłowa w grudniu w Niemczech. W relacji miesiąc do miesiąca odnotowano spadek o 0,3 proc. Warto jednak zauważyć, że nastąpił silny wzrost w przemyśle samochodowym. Wskazuje to na fakt, że sytuacja w zakresie podaży półproduktów nieco się uspokoiła.
Niemcy: produkcja aut przyspiesza

Po niewielkim wzroście w listopadzie, w grudniu produkcja w Niemczech ponownie nieznacznie spadła o 0,3 proc. Sektor produkcyjny jednak zanotował wzrost o 1,2 proc. Z kolei produkcja budowlana spadłą o ponad 7 proc. Ożywienie w przemyśle było napędzane przez sektor motoryzacyjny, który urósł o ponad 12 proc. w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Produkcja aut powróciła do poziomu z marca ubiegłego roku. Produkcja w pozostałych sektorach średnio nieznacznie spadła. 

W styczniu produkcja aut prawdopodobnie również wyraźnie wzrosła. Tak przynajmniej wynika z danych opublikowanych przez German Association of the Automotive Industry (VDA). Okazuje się, że firmy znów mają do dyspozycji więcej półproduktów, choć w ankiecie Ifo prawie dwie trzecie przedsiębiorstw nadal narzekało na brak podzespołów. 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
71% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.