NFP: silne, ale dziś nieistotne dane

06-11-2020 14:47
Październikowy raport z rynku pracy USA pokazał mocne liczby z wzrostem zatrudnienia NFP o 638 tys. (prog. 593 tys.) i pozytywną rewizja danych za poprzednie dwa miesiące (15 tys.) Stopa bezrobocia silnie spadła do 6,9 proc. z 7,9 proc. (prog. 7,6 proc.). Dynamika średniej płacy słabnie (do 4,5 proc. r/r z 4,7 proc.), co jest naturalne przy odbudowie gorzej opłacanych stanowisk.
NFP: silne, ale dziś nieistotne dane

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że dane nie odzwierciedlają sytuacji bieżącej, gdyż jesienna fala pandemii coraz mocniej odbija się na sytuacji gospodarczej. Widać to było w ostatnim odczycie ISM dla usług, który spadł do 56,6 z 57,8 we wrześniu. Dobro gospodarki będzie zależeć od reakcji władz i skali pomocy fiskalnej, na co szanse maleją przy podzielonym Kongresie.

Na razie liczenie głosów jest ważniejsze niż wskaźniki makro. EUR/USD siedzi na 1,1870, a USD/JPY okupuje 103,35. Futures na S&P500 wstępnie podbił o 10 pkt., ale później wrócił do dryfu.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.