Mieszany start sesji europejskiej

11-06-2021 10:09
Rynek akcji w Europie jest niewrażliwy na wzrosty w USA, a inwestorzy są znacznie bardziej niedźwiedzi. Część benchmarków obrała drogę na północ, podczas gdy inne skierowały się w przeciwnym kierunku.
Mieszany start sesji europejskiej

W czwartek rynek otrzymał długo wyczekiwany odczyt inflacji z USA, która w maju wyniosła 5 proc. r/r. Tym razem rynek poprawnie zareagował, wiedząc, że Fed nie zamierza w krótkim terminie normalizować polityki monetarnej. Utrzymywanie luźnych warunków finansowych sprzyja ryzykownym aktywom, z czego skorzystał obóz byków z Wall Street. Rynek europejski pozostaje nieco bardziej sceptyczny, toteż zwyżki notowane są tylko na niektórych parkietach.

Notowania kontraktu na indeks DAX30 znajdują się w okolicy poziomów odniesienia, przy 15,5 tys. pkt. Bieżący tydzień to ruch w trendzie bocznym z oczekiwaniem na sygnały z gospodarki odnośnie kierunku, w którym należy podążać. We wzrostach przeszkadza sektor motoryzacyjny, który nie cieszy się ostatnio najlepszym sentymentem.

Na pozostałych parkietach nastroje są mieszane. Futures na CAC40 zwyżkuje o 0,4 proc., podczas gdt WIG20 zalicza korektę o 0,2 proc. O około 0,5 proc. zyskują notowania terminowe indeksów FTSE100 oraz IBEX35.  

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.