Mieszane dane z USA

23-12-2020 14:40
Za nami porcja danych ze Stanów Zjednoczonych. Główna uwaga skupiona była na zamówieniach na dobra trwałe, które według wstępnego odczytu wzrosły w listopadzie mocniej niż oczekiwał rynek.
Mieszane dane z USA

Z publikacji wynika, że liczba zamówień na dobra trwałe w USA wzrosła w listopadzie o 0,9 proc. m/m. Wynik bije o 0,3 pkt. proc. oczekiwania rynku, który oczekiwał wzrostu o 0,6 proc. Jednocześnie silniej od oczekiwań spadły przychody amerykanów. Obniżyły się one o 1,1 proc. vs 0,3 proc. oczekiwane. Naturalnie tym samym silniej spadły wydatki gospodarstw domowych, co pokazuje, że rychłe przyjęcie pakietu fiskalnego w USA jest konieczne.

Cieszyć może spadek liczby nowo zarejestrowanych bezrobotnych. W kolejnym tygodniu grudnia odnotowano 803 tys. wniosków o zasiłek.

Kurs EUR/USD lekko odbił po publikacji. Umocnienie wyniosło niecałe 15 pipsów. Dane z grubsza pokrywają się z oczekiwaniami, stąd reakcja FX niewielka. Na rynku wciąż dominują ogólne nastroje i ustalone wcześniej tendencje.  

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.