Kurs EUR/USD spada z najwyższego od sierpnia br. poziomu

30-11-2023 14:21
Spadający od 2008 roku z poziomu 1,60 kurs EUR/USD osiągnął we wrześniu ub.r. swój najniższy poziom od 2002 roku (0,95362 USD), po czym rozpoczął zwyżkę, która na razie kulminowała w lipcu br. na poziomie 1,12757 USD. We wrześniu br. kurs EUR/USD wyłamał się w dół z kanału trendu wzrostowego, w obrębie którego przebywał od września 2022 i spadał do początku października br. Wtedy kurs EUR/USD rozpoczął nową falę wzrostową.
Dokąd wzrośnie kurs EUR/USD?

Ta fala doprowadziła 14 listopada br. do zanegowania wrześniowego wyłamania kursu w dół poniżej linii wsparcia poprowadzonej przez minima ze stycznia, lutego-marca oraz maja br. Można spekulować, że konsekwencją tej negacji wyłamania w dół powinien być w średnim terminie wzrost kursu EUR/USD o rozmiarach wyznaczanych przez skalę zanegowanego wybicia w dół. Można szacować, że oznaczałoby to wzrost  kursu nieco  powyżej poziomu 1,11 USD. Wczoraj kurs EUR/USD osiągnął najwyższy od 10 sierpnia br. roku poziom lekko przekraczający 1,10 USD.

EUR/USD, dane 60-minutowe (źródło: Bloomberg)

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.