Konferencja prezes Lagarde

22-07-2021 14:45
W trakcie konferencji po posiedzeniu EBC prezes odnosi się do kwestii prognoz inflacji. Z wypowiedzi wynika, że prognozy inflacji znajdują się daleko od nowego celu EBC. Nowy (symetryczny) cel inflacyjny i zmiany w forward guidence implikują utrzymywanie niskich stóp procentowych przez bardzo długi okres.
 Konferencja prezes Lagarde

Naturalnym jest podkreślenie gotowości EBC do zmiany parametrów wszystkich instrumentów polityki pieniężnej, jednak w praktyce ma to nikłe szanse zaistnienia. Odnosząc się do kwestii epidemicznych prezes Lagarde stwierdza, że rosnąca fala zachorowań może ciążyć sektorowi usług.

Początek konferencji nie podnosi zmienności na rynkach finansowych. EUR/USD utrzymuje się minimalnie poniżej 1,18 – zgodnie z trendami z początku dnia. 

Notowania instrumentu EUR/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.